VISKAS JŪSŲ TURTO

SAUGUMUI

Gaisrinės signalizacijos sistemos


Gaisro signalizacija ( Priešgaisrinė signalizacija, arba priešgaisrinė sistema ) – tai signalizacijos sistema skirta gaisro aptikimui ir pavojaus signalo perdavimui. Skaityti daugiauApie gaisro pavojų priešgaisrinės signalizacijos sistema praneša garso ir šviesos signalais bei ryšio kanalais. Priešgaisrinės signalizacijos sistemos tipai – tai  konvencinės priešgaisrinės sistemos ir adresinės  gaisro sistemos. Priešgaisrinės signalizacijos sistemas sudaro šie įrenginiai:

PRIEŠGAISRINĖS CENTRALĖS 

Priešgaisrinės signalizacijos centralės priešgaisrinėse sistemose naudojamos konvencinės ir adresinės. Konvencinė priešgaisrinė signalizacijos centralė praneša apie gaisro židinį priešgaisrinės signalizacijos spindulio tikslumu. Adresinė priešgaisrinės signalizacijos centralė praneša apie gaisro židinį priešgaisrinės signalizacijos jutiklio tikslumu. 

 GAISRO JUTIKLIAI

Priešgaisriniai jutikliai ( Gaisro jutikliai arba gaisro signalizatoriai ) – tai prietaisai, kurie reaguoja į aplinkos parametrų pasikeitimą, iššauktą gaisro ir perduoda šį pasikeitimą  į priešgaisrinės signalizacijos centralę. Naudojami įvairūs priešgaisrinės signalizacijos jutikliai:

Temperatūriniai gaisro jutikliai arba šiluminiai gaisro jutikliai ( signalizatoriai ) – tai jutikliai, kurie reaguoja į aplinkos temperatūros pasiketimus.

Dūminiai gaisro jutikliai arba Optiniai gaisro jutikliai ( Signalizatoriai ) – tai Priešgaisriniai jutikliai, kurie reaguoja į dūmų atsiradimą aplinkoje.

Liepsnos jutikliai - tai jutikliai, kurie reaguoja į liepsnos atsiradimą aplinkoje.

Linijiniai gaisro jutikliai arba – Optiniai dūmu barjerai. Linijiniai gaisro jutikliai susideda iš siųstuvo, spinduliuojančio IR šviesos spindulį ir į jį nukreipto imtuvo, matuojančio IR spindulių intensyvumą. Atsiradus patalpoje dūmamas, šviesos intensyvumas, patenkantis į Linijinio gaisro jutiklio imtuvą, sumažėja ir Linijinis gaisro jutiklis įjungia gaisro pavojaus signalą.

Gaisro jutikliai sprogioms patalpoms - tai specialūs gaisro jutikliai skirti naudoti sprogioje aplinkoje.